Komfort

Inteligentne domy pozwalają nam nie tylko podnieść bezpieczeństwo czy zwiększyć oszczędności. Dzięki rozwiązaniom smart home możemy znacznie podnieść  komfort naszego życia.

Centralne zarządzanie

Zarządzaj wszystkimi urządzeniami domowymi z jednego miejsca. Możliwość połączenia całej technologii w domu za pomocą jednego interfejsu to ogromny krok naprzód w zakresie technologii i zarządzania domem.
W prosty sposób włączysz swiatła przed domem czy zmienisz temperaturę w dowolnym pomieszczeniu bez wstawania z kanapy.
Dzięki rozwiązaniu inteligentnego domofonu unikniesz biegania by otworzyć swoją bramę dla kuriera.

Zdalne sterowanie

Zdalne sterowanie funkcjami domu to kolejna zaleta posiadania inteligentnego domu. W wyjątkowo upalny dzień możesz odpowiednio przygotować swój dom na powrót z biura. Zdalne zasłonięcie rolet czy uruchomienie klimatyzacji pozwoli delektować się odpowiednią temperaturą po powrocie.
Dzięki zdalnemu dostępowi możesz również sprawdzić stan swoich urządzeń.

Zwiększona efektywność energetyczna.

W zależności od tego, jak korzystasz z technologii inteligentnego domu, możesz sprawić, że Twoja przestrzeń będzie bardziej energooszczędna.
Na przykład możesz mieć dokładniejszą kontrolę nad ogrzewaniem i chłodzeniem domu dzięki programowalnemu inteligentnemu termostatowi, który zapamiętuje Twój harmonogram i preferencje dotyczące temperatury, a następnie sugeruje najlepsze energooszczędne ustawienia w ciągu dnia.
Światła i rolety z napędem można zaprogramować tak, aby przełączały się na tryb wieczorny po zachodzie słońca lub włączały się i wyłączały automatycznie, gdy wchodzisz do pokoju lub z niego wychodzisz, więc nigdy nie musisz się martwić o marnowanie energii.

Sterowanie atmosferą

W prosty sposób możesz przekształcić swój salon lub pokój rodzinny w zależności od tego, czy chcesz się zrelaksować, grać w gry, czytać lub oglądać telewizję.
W automatyczny sposób dostosujesz oświetlenie pomieszczenia do swoich aktywności czy to przez zapalenie odpowiednich świateł, czy zasłonięcie zasłon, rolet.
Wciskając jeden przycisk wygasisz wszystkie urządzenia przed pójściem spać.

Inteligentny głośnik

Łącząc urządzenia inteligentnego domu z asystentem głosowym takim jak Alexa, Google czy Siri w prosty sposób umożliwisz sobie sterowanie urządzeniami poprzez komendy głosowe. Dzięki scenom będziesz mógł uruchamiać wiele urządzeń na raz.

Automatyzacja

Czym byłyby inteligentne domy gdybyśmy cały czas musieli wciskać przyciski lub wydawać im polecenia. Dzięki urządzeniom smart home możesz w prosty sposób zautomatyzować wiele czynności.
Wyobraź sobie poranek, z inteligentnego głośnika budzi cię twoja ulubiona piosenka, zasłony powoli odsłaniają się aby wpuścić blask poranka. O 8:30 zazwyczaj jesteś w łazience gdzie podczas mycia zębów towarzyszy ci skrót wiadomości.
Wychodzisz do pracy nie martwiąc się zapalonymi światłami. Ogrzewanie w Twoim domu zmniejsza się aby zaoszczędzić energię.